Izaicinājumi

Kas ir tehnoloģiskie izaicinājumi, kuriem būtu vērts veltīt, teiksim, 10 gadus?!

 • ‘Smart city’? Es īsti nezinu, kas aiz tā slēpjas. Pieļauju ka kas galvenokārt transporta un mājokļu jautājumu risināšana. Laikam jau tomēr nē – gan tāpēc, ka ir risks rezultātu neieraudzīt savas dzīves laikā, gan tāpēc, ka jautājums ir pārāk vispārīgs, politisks un tā tālāk.
 • ‘Green energy’? Arīdzan interesanta tēma, bet zinot, cik daudz naudas šajā problēmā līdz šim jau ir ieguldīts un cik vāji ir rezultāti – arī risks neko sakarīgu neizdarīt ir pārāk augsts.
 • ‘Labāks dators’? Neskan tik cēli, bet vismaz kaut kas reāls. Piemēra, portatīvo datoru un viedtāluņu ‘portatīvums’ ir visai nožēlojams, zinot, ka bez elektropadeves šīs iekārtas var lietot 16-64 stundas. Arī e-tinte pagaidām puslīdz pielietojama kā risinājums ir tikai pelēkās toņu skalas izpildījumā, kas uzdzen nostaļģiju pēc melnbaltajiem TV un adatu printeriem. Vēl šai tēmai piederētos labāka saziņa ar datoru. Klviatūrai ir jau cik gadi? 30? Vairāk? Un tagad to aizvieto ģeniālais risinājums ‘touch-screen’ a.k.a bērnišķīga ekrāna bakstīšana. Vai Tev, cienījamais lasītāj, šķiet, ka tā darbojoties ar tehnoloģijām var atrisināt kādu no tām pirmajām 2 lietām?
 • ‘Mākslīgais intelekts’? Njā – šis, protams, arī ir depresijā un neauglīgas, lai gan, ko tur liegties, interesantas filosofijas virzienā dzenošs temats.
 • Is this it?

  Advertisements

  Komentēt

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

  Google+ photo

  You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

  w

  Connecting to %s