Kas notika ar RFID?

Pirms gadiem pieciem vai pat vairāk bija vispārējs haips par RFID tehnoloģiju. Bija ekspektācijas, piemēram, ka tūlīt-tūlīt vairs nevajadzēs veikalā pie kases pārcilāt visu sapirkto (tāpēc, ka 1952. gadā patentētā svītru kodu tehnolōģija prasa marķējuma un tā nolasītāja vizuālu kontaktu). There’s such amazing technology as radio – with this amazing feature that receiver and emitter do not need to be in line of sight! Tad kāpēc es joprojām krāmēju katu nedēļu uz slīdlentas kasieres un bēdubrāļu apskatei visu savu pērkamo stafu!?

Tags: velozeķe, pinumi, pērļošana, pirtsslotas, tējnīca, led-baloni.

Advertisements

5 thoughts on “Kas notika ar RFID?

    1. Jā un bibliotēkās uz gŗmatām, un uz kurjera pakām un šņabja pudelēm RFID etiķetes ir manītas. Bet kā ar tām nabaga kasierēm un maniem iepirkumu ratiņiem Rimčikā un Prizmā? Nav tak nekāds prieks no tās cilāšanas ne viņām ne man.. un ‘economy of scale’ vajadzēja būt nostrādājušai lai tā uzlīme nebūtu pārāk dārga arī lai uz desas luņķa, ne tikai Tulamōra viņu līmētu..

  1. Kasieras pamazām tiek aizvietotas ar pašapkalpošanās kasēm un pašu pircēju rokas skeneriem. Bet economy of scale tomēr nestrādā, jo pārtikas tirgotājiem ir ārkārtīgi zems peļņas procents, un 1 vai 2 centa cenas pieaugums nav pavelkams. Banku kartes gan pamazām pāriet uz RFID.

  2. Iniciatīvai jānāk no kāda liela ķēdes dalībnieka, lai tehnoloģiju ieviestu sadzīvē. Piemēram, ja veikalu ķēde pateiktu, ka tagad visiem preču ražotājiem jāmarķē savas preces ar RFID, tad viss notiktu. Ja lielākais pasažieru pārvadātājs izlemtu par RFID ieviešanu sab.transportā – viss būtu. Bet ja es viens pats te režoju kefīru un līmēju RFID uz pakām – tad nevienam no tā ne silts, ne auksts.

    1. Man šķiet ka haips sākās tieši ar Wallmart paziņojumiem un viņiem tas projekts izgāzās. Tad vēl redzēju Tīmeklī panikas sēšanu no datu privātuma advokātiem (STOP RFID akcijas), vārdu sakot ir vieta arī sazvērestības teorijām 🙂 .. Var jau būt ka problēmai ‘gara rinda pie kases un cilvēki tērē laiku veicot trulu, ar esošajām tehnoloģijām automatizējamu darbu’ ir citi risinājumi – piemēram, es tak varu pats POS terminālim nosaukt tos koodus (piemēram, pats safotografēt svītru kodus un kādā nebūt veidā POSam nosūtīt), vēl ideja – dārgā kase .. bet nu tas laikam nav tik eleganti un pensionāri varētu sašust 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s