Ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā..

Ceļu satiksmes noteikumos, atbilstoši 2013.gada 2.decembra Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē nolemtajam tiek ieviesta prasība ārpus apdzīvotām vietām nēsāt atstarojošās vestes. Yess! Bet, kāpēc apstāties pie sasniegtā! Te būs vēl dažas idejas, ja Ceļu satiksmes drošības padomei to sāk pietrūkt. Visi šie priekšlikumi ar garantiju samazinās nelaimes gadījumu skaitu uz ceļiem.

  • Ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, tuvojoties automašīnai gājējam atstarojošā vestē jāapstājas, jāvicina rokas un jāsvilpj svilīte.
  • Ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, tuvojoties automašīnai gājējam ātrā gaitā jādodas prom no ceļa – piegulošajā pļavā vai mežā un jāslēpjas tur
  • Atstarojošās vestes jānēsā visiem un vienmēr, arī apdzīvotās vietās un arī dienas laikā
  • Atstarojošās vestes jāvalkā komplektā ar ķiverēm, kurām piestiprinātas nelielas mobilās bākugunis.
  • Pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām, apģērbam jāpiemontē mirgojošas eglīšu virtenes ar autonomu elektropadevi. Baltas parastos gadījumos, zilas un sarkanas, ja gājējs ir iereibis vai nepilngadīgs.
  • Ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā velobraucējiem un pešehodiem pārvietoties aizliegts.acertijo_01
  • Ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā drīkst braukt tikai ar trauktoru vai automašīnu ar 4×4 piedziņu un bākugunīm. Gājēji un velosipēdisti ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā drīkst pārvietoties tikai pa takām un mežu stigām.
  • No atstarojošām vestēm pakāpeniski tiks pāriets uz atstarojošiem kostīmiem. Ceļu satiksmes drošības padome, konsultējoties ar LOK iepirkumu organizētājiem, ir sagatavojusi aptuvenu kostīma skici un atradusi potenciālos kostīmu piegādātājus. Kostīma aptuvens dizains attēlā pa labi.
Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s