Jauna doma

Vecākiem plauktā bija tāda grāmata ‘Ciemos fantāzijas zemē’. Pirmais stāsts tajā grāmatā ir E. M. Forstera ‘Mašīna apstājas’. Viss notiek patālā (patālā-fatālā 🙂 ) nākotnē. Cilvēki dzīvo tādās kā cellēs, zem zemes. Fiziski nesatiekas. Tad lūk – tā sieviete, galvenā varone, vai galvenā varoņa māte, laikam, aprakstot savu idkienu lieto frāzi ‘šodien man bija jauna doma’. Tajā sabiedrībā fakts, ka kādam kādu dienu var būt jauna doma ir Notikums. Diez’ i vai mēs esam no tā pārāk tālu. Jo kā uz memes ceha jaunākajā rakstā rakstīts – ‘everything is a copy of a copy of a copy’. Vispār tas stāsts man ir kaut kā iesēdies prātā. Mašīnas pielūgšana, noslēgtība, fiziska kontakta nepatika, bez-emocionāla un sterila nākotne .. ā vēl tā Mašīna visu laiku dūca.. Tajā kaut kas ir.

Šodien ziņās kaut-kāds Ungārijas svarīgs cilvēks taisnojās par dzeloņdrāšu žogu būvēšanu, solījumiem iesaistīt pretbēgļu pasākumos armiju, suņus.. Tad vēl vairāki gudrinieki kaut ko runāja par war on traficking. Nu nezinu. Reāli jau iemesli bēgļu plūdiem ir ienākumu nevienlīdzība un karš. Bet nu ar šīm problēmām, cik saprotu, nevienam ne iekšas, ne spēju kaut ko izdarīt nav. Tāpēc būvēsim žogus apkārt savam Elysium, aka Eiroopa, un izvietosim pa perimetru suņus un armijas.

Vēl es nopirku grāmatu “Humans Need Not Apply: A Guide to Wealth and Work in the Age of Artificial Intelligence”. Aizķēra Edsgera Dijkstras citāts ievadā par to, ka jautājums vai datori spēj domāt ir tikpat neinteresants kā jautājums vai zemūdenes var peldēt. Ja apps jums atrod randiņa partneri, vai robots iztīra māju – kāda starpība vai viņš, atvainojos, TAS, to izdara domājot vai nedomājot. Fakts paliek fakts – darbs tiek paveikts ātrāk, precīzāk un lētāk. Tā lūk.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s